Otwieramy stoisko warzywno-owocowe – jak się za to zabrać?

Biznes

Zapotrzebowanie na warzywa i owoce jest przez cały rok. Wiele osób widząc w tym dobry sposób na zarobek, decyduje się na otwarcie stoiska targowego. Jak się jednak za to zabrać? Podpowiadamy!

Od czego zaczynamy?

Jakie kroki powinniśmy podjąć, gdy zdecydujemy się na otwarcie stoiska warzywno-owocowego? Na pewno czeka nas nie lada wyzwanie, bo przede wszystkim musimy załatwić wszelkiego typu formalności, w tym uzyskać pozwolenie na prowadzenie tego typu działalności. Jednak zanim zabierzemy się za formalności, warto sprawdzić, jakim dokładnie budżetem dysponujemy. Czy starczy nam środków na rozruch własnej firmy? Czy będziemy jednak potrzebować jakiegoś kredytu? A może istnieją fundusze państwowe, które można wykorzystać, by otworzyć tego typu działalność? Warto zrobić małe rozeznanie, by dowiedzieć się jak najwięcej.

Skąd brać towar?

Poza tym musimy ustalić, skąd dokładnie będziemy brać towar. Aby znaleźć dla siebie godnego dystrybutora, warto sprawdzić rynek hurtowy. Dlaczego? Firmy sprzedające swój towar hurtowo zwykle zapewniają korzystniejsze ceny, a więc mamy szansę zapewnić sobie zarówno owoce, jak i warzywa w przystępnych cenach. Jednak nic nie stoi też na przeszkodzie, by odwiedzić giełdę, czy inne miejsce, skąd można wziąć dobrej jakości produkty.

Gdzie sprzedawać?

Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak ustalić, gdzie możemy prowadzić swój biznes. Skoro ma to być stoisko z warzywami i owocami to dobrym wyborem może okazać się plac targowy. To właśnie tutaj zwykle ludzie nabywają tego typu asortyment, więc jeśli i my zaczniemy sprzedawać na targowisku, to mamy szansę na zarobek. Jednak aby tak się stało, też trzeba się postarać, bo na targowiskach konkurencja jest spora. Jeśli nie chcemy się z nią mierzyć, warto pomyśleć o otwarciu stoiska warzywno-owocowego gdzieś na terenie blokowisk. Postawienie takiego stoiska może zyskać przychylność mieszkańców, bo dzięki temu nie będą musieli marnować czasu na bieganie na targowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *