wybór obroży

Jaką obrożę wybrać dla małego, średniego i dużego psa?

Porady

Idealna obroża to taka, która zapewnia Twojemu psu najwyższy komfort i bezpieczeństwo. A to będzie zależeć od Twojego zwierzaka i okoliczności.

Jaka obroża dla średniej wielkości psa?

Najpierw porozmawiajmy o mojej ulubionej obroży dla psa średniej wielkości, który nie ciągnie, nie gryzie smyczy i ma zdrową szyję. Uwielbiam obrożę wytokową dla przeciętnego zwierzaka. Obroża wytokowa jest jak połączenie zwykłego płaskiego kołnierza z dodatkowym zabezpieczeniem. Posiada dodatkową pętlę, która zapina się na szyi, gdy zwierzę ciągnie. Jest to krytyczne, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłego płaskiego kołnierza, jeśli pies ciągnie do tyłu podczas spaceru, nie powstaje luz. To klasyczny ruch wykonywany przez wiele psów. Jeśli odciągną się i szybko rzucą głową, kołnierz nie ześlizgnie się im przez głowę, jak to ma miejsce w przypadku zwykłego płaskiego kołnierza. Z tego powodu nie jestem fanem zwykłej płaskiej obroży dla żadnego psa. Miałem zbyt wiele psów, które próbowały tego ruchu. Mój pies może uwolnić się z płaskiej obroży w około 2 sekundy.

Jaka obroża dla małego lub starszego psa?

W przypadku małego psa lub starszego psa, który nadmiernie ciągnie, możesz użyć czegoś, co nie będzie wywierać nacisku na jego tchawicę, szyję lub plecy (jak jamniki). W przypadku tych psów możesz użyć szelek. Szelki mogą być trudne — szczególnie dla małych psów. Dopasowanie to podstawa. Małe psy mogą łatwo wyślizgnąć się ze źle dopasowanych szelek. Upewnienie się, że szelki są idealnie dopasowane, jest tutaj kluczowe. Luźne szelki mogą zsunąć się z małego psa. Niektóre świetne uprzęże pasują jak kamizelki i mają regulowane zapięcia na rzepy z zapasowymi zatrzaskami. Te są trudniejsze do wykręcenia. Koniecznie sprawdź również smycze biothane na malier.pl.

Jaka obroża dla dużego i silnego psa?

A co z dużymi i silnymi psami, które ciągną? Trening będzie Twoim najlepszym przyjacielem z dużymi psami. Jeśli wypróbowałeś uprzęże i nakrycia głowy, które nie działają, a bezpieczeństwo jest problemem, ponieważ masz dużego, silnego psa, który nadmiernie ciągnie, czasami obroża z zębami może dużo zmienić. Jednak musisz wiedzieć, jak ją dopasować i jak z niej korzystać. Jeśli używasz kołnierza z zębami, musisz również użyć kołnierza zaciskowego jako zabezpieczenia, ponieważ kołnierze z zębami mogą pękać na ogniwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *