kawa11-min

Jak usunąć plamę z dywanu po wylanej kawie?

Porady

Nawet jeśli uwielbiasz kawę może ona szybko stać się dla Ciebie najmniej ulubionym napojem po zetknięciu się z jasnym dywanem. Nie tylko plamy po kawie są nieestetyczne, ale zapach stęchłej kawy może nieprzyjemnie utrzymywać się przez wiele dni.

Jeśli wylałeś kawę na dywan, weź głęboki oddech i nie panikuj! Plamy z kawy można całkowicie usunąć – a my mamy na to sprawdzone sposoby.

Krok 1 – Zmyj nadmiar

Zanim zrobisz cokolwiek innego, usiądź i osusz jak najwięcej nadmiaru płynu – tak szybko, jak to możliwe. Jeśli zdołasz wchłonąć jak najwięcej wylanej kawy to mniej zatopi się w Twoim dywanie. Ręcznik kuchenny sprawdzi się przy tym zadaniu doskonale. Upewnij się, że tylko osuszasz a nie pocierasz i szorujesz. W ten sposób kawa wchłonie się głębiej w dywan.

Krok 2 – Usuń plamę

Teraz nadszedł czas, aby zająć się plamą, która pozostała. W tym momencie możesz wypróbować wiele różnych formuł i opcji. Kupiony w sklepie odplamiacz (przeznaczony do użytku na dywanach) to dobra opcja, ale jeśli nie masz takiego przy sobie, możesz wypróbować kilka innych, równie skutecznych opcji. Jedna łyżka płynu do naczyń wymieszana z łyżką octu z białego wina i około 500 ml wody to bardzo dobry zamiennik.

Nałóż niewielką ilość mieszanki za pomocą czystej szmatki, wklepując ją po trochu na plamę. Po drodze regularnie osuszaj plamę czystym i suchym ręcznikiem.

Jeśli plama jest szczególnie uporczywa, możesz rozważyć nałożenie pasty z wody i proszku do pieczenia, pozostawienie jej do wyschnięcia, a następnie odkurzanie.

Krok 3 – Oczyść i osusz

Na koniec zmyj obszar zwykłą zimną wodą, aby usunąć zapach octu. Po wyczyszczeniu delikatnie wytrzyj obszar do sucha czystym ręcznikiem lub ręcznikiem kuchennym.

Pamiętaj jednak, że nawet jeśli uda Ci się wyczyścić plamę z dywanu domowymi sposobami, warto zdecydować się na jego późniejsze profesjonalne wyczyszczenie. Tego typu usługi oferują firmy sprzątające mające w ofercie profesjonalne czyszczenie dywanów. Dobrym przykładem jest firma freshfacility.pl, która poza kompleksowym sprzątaniem biur oferuje również profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów oraz wykładzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *