miłość

Cała prawda o granicach w związku

Porady

Granice są ważne dla zdrowia twoich relacji. Ale przez tak długi czas kobiety uczono, że odmawianie, ustalanie granic lub odrzucanie prośby jest niegrzeczne, a nawet złośliwe. Obawiają się, że ich związki ucierpią, jeśli nie uszczęśliwią wszystkich wokół nich lub przynajmniej nie spróbują. Jednak zyskałem więcej szacunku od innych za to, że wstawiam się za sobą. Dowiedzenie się, czego nie chcę, pomogło mi lepiej zrozumieć, czego chcę. Nauczyłem się z szacunkiem wyrażać swoje potrzeby rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom, zamiast cierpieć w milczeniu.

Tak często siedziałem i słuchałem, jak ludzie z pasją narzekają na to, co uważają za złe traktowanie lub brak wsparcia. Jednocześnie boją się powiedzieć cokolwiek i zakołysać łodzią. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że często o wiele bardziej niebezpieczne, z wyjątkiem agresywnych związków, jest pozwolić, by uraza wypełniła się wewnątrz łodzi, grożąc utopieniem ich obu.

Bez względu na to, jak długo ty i twój partner jesteście razem, nie czytają w myślach. Nie zawsze wiedzą, kiedy czujesz się przytłoczony, samotny lub niedoceniany, chyba że im powiesz. Mogą nie wiedzieć, jak bardzo twoja dusza pragnie samotności lub jak wielką różnicę robi rano, gdy rozładują zmywarkę.

Te „małe” rzeczy mogą stać się dużymi, które zagrażają związkowi, gdy próbujesz je ignorować. Często widzę to w związkach par. W poradniku Rose-Hip.pl jedną z rzeczy, która najbardziej się wyróżnia, jest rozpoznawanie i wyrażanie swoich potrzeb. Pomyśl tylko, ile frustracji i urazy można by uniknąć, gdyby wszyscy powiedzieli to, czego potrzebują, zamiast odsuwać się lub stawać się pasywno-agresywnymi.

CZUJ SIĘ BEZPIECZNIE PRZED WYZNACZENIEM GRANIC

Obraźliwe relacje powodują, że czujesz się niebezpiecznie (zobacz nasze zasoby tutaj). Poza tym istnieją inne sytuacje, które mogą zmniejszyć poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego. Obejmują one brak snu po narodzinach dziecka, brak pewności podczas pandemii lub nasilający się konflikt. Kiedy nie czujesz się bezpiecznie, trudno jest ustalić i utrzymać granice.

Wdrażanie bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie w pracy na granicy

Rozczarowanie innych może być niebezpieczne dla tych, którzy są skłonni do zadowalania ludzi. Może to być reakcja na traumę z niewłaściwego wychowania lub sposób na zdobycie miłości w rodzinie, w której doświadczyłeś emocjonalnego zaniedbania i / lub unieważnienia.

Ćwiczenie współczucia wobec siebie i praca z terapeutą może wzmocnić twój związek. Zapewniają również naprawcze, uzdrawiające doświadczenia, które mogą pomóc w ustalaniu i utrzymywaniu granic.

ŻĄDAMY ZMIAN POWROTNYCH

Pamiętam, jak czytałem o reakcji „powrotnej zmiany” w klasycznej książce Harriet Lerner „Taniec gniewu”. Zmiana może wywołać niepokój u osób w naszym życiu. Zrozum, że nie reagują, ponieważ zmiany, które wprowadzasz, są złe lub złe. Raczej czują się niekomfortowo, ponieważ zapraszasz ich do nowego i nieznanego tańca. Więc trzymaj się ziemi, dzielnie spacerując po niezbadanym terytorium. Nie zdziw się, jeśli nadepniesz na palce, że tak powiem.

Możesz potwierdzić niepokój innej osoby lub inne emocje, które mogą się pojawić, takie jak zranienie, frustracja lub rozczarowanie, ale nie musisz ich posiadać. Przyciągnij je bliżej, aby odzyskać równowagę i potwierdzić swoją miłość do nich, jednocześnie uznając, że nie jest twoim zadaniem podtrzymywanie ich. Mogą spaść, gdy znów znajdą drogę w tym nowym, zdrowszym tańcu. Mogą odmówić powrotu, ale to nie zależy od ciebie.

Zdrowe granice mogą radykalnie poprawić twoje relacje i ogólne samopoczucie. Musisz pozostać wierny swojemu nowemu/prawdziwemu ja i być przygotowanym na puszczenie tych, którzy nie chcą się podnieść.

WYZNACZANIE GRANIC I PRZYKŁADU

W niektórych przypadkach ich nie zawiedziesz.

Pewnego dnia powiedziałam szwagierce, że mam ze sobą ważne plany i nie mogę uczestniczyć w wydarzeniu dla mojej siostrzenicy. Powiedziałem, że innym razem zrobię coś specjalnego z moją siostrzenicą. Moja szwagierka była bardzo wyrozumiała. W rzeczywistości powiedziała, że ​​to dobrze, że moja siostrzenica wiedziała, że ​​świat nie kręci się wokół niej i że dbanie o siebie jest ważne. Zamiast ranić ją lub sprawiać wrażenie samolubnej, widziałem, że faktycznie wysyłam jej i jej mamie mocną wiadomość. Jako kobieta nie jest naszym zadaniem poświęcanie się dla innych.

Słyszałem podobne doniesienia klientów, którzy wrócili po sesjach coachingu komunikacyjnego. Tak, obawiali się reakcji partnera lub krewnego. Mieli jednak kontrolę nad tym, kiedy i jak poruszyć tę kwestię, ponieważ nie pozwolili, by narastająca niechęć zatruła rozmowę. W rezultacie przeniknęła miłość i wzajemny szacunek. Wygląd i uczucie ulgi były namacalne, gdy dzielili się tym, jak rozmowa poszła o wiele lepiej, niż się spodziewali.

Pewność siebie i zwiększona więź wynikają z wyznaczania granic. Wierzę, że utrzymywanie granic jest jednym z najważniejszych sposobów ochrony pokoju i modelowania bezpieczeństwa oraz miłości własnej do innych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *