Ekologiczne słomki – dlaczego warto po nie sięgać?

Dom

Ostatnio coraz częściej mówi się o tym, by sięgać po ekologiczne słomki. Niektórzy uważają, że to efekt trendu z Ameryki. Tylko, czy faktycznie tak jest? Może za ekologicznymi słomkami przemawia coś innego? Oczywiście, że tak! Zebraliśmy najważniejsze powody i teraz dzielimy się nimi z Wami!

Produkt przyjazny środowisku

Czy masz świadomość, jak długo trwa rozkład plastikowych słomek? Jeden koktajl dziennie wystarczy, byśmy w ciągu roku nazbierali 365 słomek, które później będą zalegały przez kilka lat w ocenie, glebie lub na wysypisku śmieci. A co wtedy, gdy takich osób jak my znajdzie się więcej? W ciągu roku nazbiera się trochę śmieci, których nie da się łatwo pozbyć. Dlatego, gdy mamy możliwość sięgnięcia po alternatywne produkty, bardziej przyjazne środowisku, powinniśmy to zrobić. I tutaj właśnie pojawiają się ekologiczne słomki. Największą ich zaletą jest fakt, że są przyjazne środowisku. Słomki ekologiczne najczęściej produkowane są z papieru, czyli naturalnego surowca. Rozkład słomek z papieru trwa o wiele krócej, najczęściej do kilku miesięcy, więc trzeba przyznać, że pod tym względem są korzystniejsze dla naszej przyrody i otoczenia, w którym żyjemy.

Słomki dostępne w szerokiej palecie barw i wzorów

Ekologiczne wersje słomek dostępne są w wielu wzorach oraz barwach, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wśród nich znajdą się również słomki tematyczne, czyli takie, które mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny podczas imprez okolicznościowych. Do kupienia są zarówno słomki, które sprawdzą się na urodzinach, sylwestrze, jak i wieczorze panieńskim, bądź wieczorze kawalerskim.

Dobry produkt w rozsądnej wersji

Czy widziałeś, w jakich cenach dostępne są słomki plastikowe? Aż trudno uwierzyć w to, że ludzie nadal je kupią. Nie dość, że są słabej jakości, szkodzą naszej planecie, to jeszcze dużo kosztują. Zupełnie inaczej jest w przypadku słomek z papieru. Takie eko słomki papierowe są dobrej jakości, a przy okazji można je nabyć w bardzo przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *