stolik-kawowy-min

Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy?

Dom

Kupując stolik kawowy, możesz być przytłoczony bogactwem dostępnych opcji w salonach meblowych. Stoliki kawowe, czasami nazywane też stolikami koktajlowymi, występują w wielu stylach i materiałach. Niezależnie od tego, czy masz klasyczny wygląd domu, przewiewny skandynawski wystrój, czy eleganckie współczesne meble, możesz znaleźć idealny stolik kawowy do swojej głównej przestrzeni życiowej. Jeśli sprawisz, że stolik kawowy będzie ostatnim meblem, jaki wybierzesz do pokoju, łatwiej będzie Ci ocenić odpowiedni styl, kolor, materiał, rozmiar i kształt.

Oto kilka wskazówek, jak znaleźć odpowiedni stolik kawowy do trzymania drinka i przekąsek, gdy przygotowujesz się na wieczorny relaks.

Wybierz styl

Pamiętaj, że stolik kawowy tak naprawdę jest przykładem mebli akcentujących. Upewnij się więc, że wybrany styl dobrze komponuje się z istniejącymi już elementami w pomieszczeniu.

Wybierz stół w stylu rustykalnym z wykończeniem w kolorze złamanej bieli, który zachęca do prostych przyjemności życia, tradycyjny stół w ciepłych odcieniach drewna lub stół o eleganckim, współczesnym stylu wykonany z naturalnych materiałów, takich jak kamień, metal i szkło. Niektóre nowsze modele mają funkcję podnoszenia z wygodnym schowkiem poniżej.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Twój stolik kawowy powinien mieć mniej więcej taką samą wysokość jak poduszki na sofie oraz siedzisko jakie ma fotel uszak bądź krzesła. Stoliki kawowe zazwyczaj mają wysokość 40-45cm, a wysokość siedziska przeciętnej sofy wynosi 43-45cm. Im wyższa sofa, tym wyższy stół.

Niektóre ultranowoczesne sofy są niższe, niż można by się spodziewać, więc jeśli masz nowoczesny styl w swoim domu, zwróć szczególną uwagę na wysokość stolika kawowego. Długość stolika do kawy powinna wynosić około 2/3 długości sofy. Jeśli Twoja sofa ma 215cm długości, będziesz potrzebować stolika kawowego o długości około 140cm.

Wybierz odpowiednie miejsce

Wybierz stolik kawowy proporcjonalny do pozostałych mebli, który pozwoli Ci na wygodne przemieszczanie się po pokoju. Stół powinien znajdować się w odległości około 30-45cm od sofy i krzeseł. Powinien być wystarczająco blisko, aby do niego sięgnąć, ale jednocześnie na tyle daleko od siedzenia, aby nikt się nie potykał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *