suplementy-diety

Suplementy diety – zdrowie i odporność w pigułce

Zdrowie

Ludzki organizm przystosowany jest do tego, aby pobierać niezbędne składniki i minerały odżywcze z pożywienia. Dlatego lekarze i dietetycy zwracają tak dużą uwagę na fakt, aby jeść zdrowe i zbilansowane posiłki.

Niestety nie zawsze jest to możliwe: słaby dostęp do niektórych produktów, bariera finansowa czy po prostu brak sezonu na dane warzywa albo owoce sprawiają, że pewnych minerałów, witamin czy biopierwiastków zaczyna organizmowi brakować. Najłatwiejszym ich uzupełnieniem jest sięgnięcie po suplementy, czyli najczęściej tabletki zawierające już odpowiednią dawkę uzupełniającą te niedobory.

Suplementy diety mogą być uniwersalne, przeznaczone dla każdego, kto ma problemy z brakiem jakiejś substancji w organizmie

Mogą być też specjalnie dedykowane konkretnym grupom, np. kobietom, mężczyznom czy osobom starszym. Niektóre mają działanie profilaktyczne i ochronne (np. ImmunoMax), inne wzmacniające (np. Rutino MAX), a jeszcze inne pomagają w regulacji procesów zachodzących w organizmie (np. Entero Protectin). Popularną grupą suplementów są te przeznaczone dla osób planujących redukcję wagi; najczęściej sięgają po nie panie. Drugą często wybierają grupą suplementów są środki wspomagające układ trawienny (np. Traviron), zwalczające zgagę, niestrawność i pomagające w przyśpieszeniu metabolizmu (np. Syliveran). Niezależnie od wybranego preparatu trzeba mieć świadomość, że nigdy nie zastąpi on naturalnego źródła witamin i minerałów, więc może być jedynie ich uzupełnieniem. Bardzo skutecznym i efektywnym, które nie daje praktycznie żadnych efektów ubocznych, ale nadal uzupełnieniem lub wzbogaceniem zbyt monotonnej i jednolitej diety.

Przed rozpoczęciem zażywania suplementów warto dokładnie sprawdzić ich skład

Jeśli bierze się jakieś leki lub przewlekle choruje, należy też skonsultować taką terapię ze swoim lekarzem. To istotne, ponieważ składniki użyte do produkcji danego suplementu chociaż same w sobie nie szkodzą, mogą wchodzić w niebezpieczną interakcję z substancjami z leków. Oczywiście podstawą bezpiecznego stosowania suplementacji jest również kupowanie takich preparatów wyłącznie z zaufanych źródeł takich jak sklep zdroweterapie.pl, w którym znajdziemy dziesiątki sprawdzonych i skutecznych suplementów w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *