laserowe odmładzanie twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy – główne zalety zabiegów

Zdrowie

Skóra twarzy wraz z biegiem lat zmienia się, traci sprężystość i blask. Z czasem zmniejsza się zdolność regeneracji a także produkcja kolagenu, który odpowiada za zachowanie elastyczności. Pojawiają się zmarszczki, skóra zaczyna lekko obwisać w okolicy powiek, czy też w dolnych częściach twarzy. Wiele kobiet dbających o swój wygląd stosuje różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, by powstrzymać widoczne efekty starzenia. Nie wszystkie jednak przynoszą zamierzone efekty. Jedną ze skutecznych metod zachowania młodego wyglądu twarzy jest zastosowanie specjalistycznego laserowego zabiegu.

Dlaczego właśnie zabieg laserem?

Zabiegi laserowe są stosowane coraz częściej, ponieważ przynoszą świetne efekty, porównywalne do interwencji chirurgicznych. Są na pewno o wiele bezpieczniejsze i mniej bolesne, po ich przeprowadzeniu nie wymagana jest zbyt długa rekonwalescencja i nie pozostają niechciane blizny. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o wiek pacjentki, ale pewne choroby takie jak na przykład cukrzyca, trądzik, czy nowotwory stanowią przeciwwskazania do stosowania tych zabiegów. Kliniki kosmetyczne oferują bogatą ich ofertę, przeprowadza się je różnymi rodzajami głowic lasera, których dobór zależy od efektu, jaki chce się osiągnąć i od stopnia starzenia się skóry.

Laserowe odmładzanie

Jednym z dość popularnych zabiegów jest odmładzanie skóry przy użyciu lasera pikosekundowego, który jest dość bezpieczny i praktycznie nie powoduje uszkodzeń skóry. Po jego wykonaniu można od razu wrócić do normalnego trybu życia, bez okresu rekonwalescencji. Zabieg stymuluje on produkcję elastyny i przebudowuje włókna kolagenowe, działa jak lifting. Efektem jest odmłodzona cera, wygładzone drobne zmarszczki i blizny potrądzikowe, dodatkową zaletą jest zniwelowanie przebarwień i poprawa kolorytu skóry.

Zabieg przy użyciu technologii RevLite® Q-Switch

Jego działanie porównywane jest do peelingu, ale działającego dość głęboko w skórze. Pomaga usunąć przebarwienia, zmiany pigmentacyjne, ale także makijaż permanentny, czy niechciany tatuaż. Poza tym opóźnia też procesy starzenia, wyrównuje kolor i poprawia strukturę cery. Jest całkowicie bezpieczny, choć niewskazany przy niektórych chorobach.

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2

Uważa się, ze jest to najlepszy z zabiegów odmładzających, stosowany na całym świecie. Działa powierzchniowo, a także na głębokie warstwy skóry, pobudza wytwarzanie nowego kolagenu. Po jego zastosowaniu efekty są znakomite, można je porównać do liftingu chirurgicznego. Ryzyko powikłań jest znikome, a młody wygląd skóry utrzymuje się przez długi czas. Procesy starzenia zostają zahamowane, co jest bardzo pożądane przez wiele kobiet. Ponadto poprawia się elastyczność i gęstość skóry, staje się ona bardziej napięta, wygląda znacznie młodziej.

Fotoodmładzanie laserem Dye VL

Zabieg wykonywany głowicą Dye VL stosowany jest do usuwania przebarwień, ale przede wszystkim tak nielubianych zmian naczyniowych, rumienia, czy trądziku. Dla wielu kobiet takie przypadłości są powodem ciągłych kompleksów i złego samopoczucia. Zastosowanie omawianej terapii laserowej pomaga pozbyć się problemu na zawsze. Jest bezpieczna, bo nie uszkadza zdrowych tkanek, działa precyzyjnie tylko w miejscu chorobowo zmienionym. Dodatkowym jej atutem jest rozświetlenie cery, poprawa napięcia, a tym samym nadanie jej pięknego zdrowego wyglądu.

Jakie są zalety zabiegów laserowych?

Z biegiem lat skóra traci elastyczność i zdolność regeneracji, czego efektem jest pojawienie się zmarszczek, opadających powiek, zmienia się też kontur twarzy. W celu poprawy takiego stanu warto zastosować zabiegi laserowe, które są niezwykle skuteczne, przynoszą spektakularne efekty. Pozwalają odmłodzić skórę, usunąć przebarwienia i inne niedoskonałości. Są zdecydowanie mniej bolesne niż alternatywne liftingi chirurgiczne, nie powodują też skutków ubocznych, pozwalają zdecydowanie szybciej powrócić do normalnego trybu życia. Po ich zastosowaniu twarz wygląda promiennie i młodo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *