Mieszkaj wygodnie – ergonomia i praktyczne mieszkanie

Dom

Wielu użytkowników nie rozważa urządzania swojego własnego domu od strony praktycznej. Jest to bardzo niedobra praktyka. Skupianie się na warstwie stricte estetycznej nie jest zbyt racjonalne – wiele atrakcyjnych początkowo elementów dekoracyjnych może stracić na wartości wizualnej i stać się „koszmarkiem” dla mieszkańców. Jak się tego ustrzec i jak pogodzić wygodę z estetyką?

Nowoczesne podejście do planowania domu

Musimy sobie uświadomić kwestie tyczące się tego, że obecnie nie można zwracać uwagi tylko na wygląd obiektu mieszkalnego. Funkcjonalność, dobre parametry termoizolacyjne i oszczędność – tym cechują się nowoczesne budynki. Cóż, wydawać by się mogło, że skoro bloki mieszkalne w dużych miastach są tak nieurodziwe, to że przynajmniej spełniają te trzy wyznaczniki racjonalnego budownictwa. Nic bardziej mylnego! Starsze obiekty mieszkalne są bardzo często kiepsko zaizolowane, wielka płyta nie trzyma dobrze ciepła, jest mało wytrzymała a rozplanowanie mieszkań i np. brak wind na starszych osiedlach spędza sen z powiek wielu mieszkańców – zwłaszcza tych w starszym wieku.

Obecnie liczy się ergonomia – rozplanowanie wejść do domu, ciągów komunikacyjnych, wygodne połączenie kuchni z jadalnią i pokojem dziennym – to wszystko naprawdę ma olbrzymie znaczenie. Zwrócenie uwagi choćby na rozdzielenie ubikacji i łazienki już odgrywa bardzo istotną rolę i jest bardzo cenione przez osoby mogące skorzystać z takiej funkcjonalności.

Ergonomicznie nie oznacza brzydko!

Oczywiście, że nie. Współczesne: nowoczesne i futurystyczne często instalacje nie odbiegają pod kątem wygody mieszkania. Deweloperzy stawiający mieszkania muszą coraz więcej główkować nad tym, aby oferowane przez nich lokale, pomimo małych powierzchni, gwarantowały pełny komfort i funkcjonalność.

Rozplanowanie opiera się między innymi o zagospodarowanie przestrzeni do maksimum – utrzymując jednocześnie złudzenie dużej przestrzeni. Da się to zrobić – oświetlenie, lustra, specjalne szafki o zmaksymalizowanych pojemnościach – to wszystko przekłada się na świetny wygląd i wygodę mieszkania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *