Jak znaleźć sobie hobby?

Lifestyle

Hobby to bardzo fascynująca sprawa. Pozwala nam oderwać się od rzeczywistości a nie raz przeradza się w pełnoprawny zawód, z którego czerpiemy nie tylko dużą frajdę ale też jesteśmy w stanie zapewnić sobie spokojne życie u boku gołych dziewczyn. Szczęściarzem jest jednak ten, kto wie jakie hobby go najbardziej pociąga. Bo tak naprawdę jak mamy znaleźć swoje zainteresowania? Dlatego też jeśli chcemy poznać prawdę o samych sobie i dowiedzieć się co tak naprawdę nas interesuje warto na chwilę przystanąć i zastanowić się na kilkoma aspektami naszego życia.

Od czego zacząć?

Poszukiwanie własnych zainteresowań to nie lada wyzwanie i po pierwsze musimy pamiętać by nie robić nic na siłę. Innymi słowy pozwólmy sobie na odrobinę eksperymentów, a hobby samo nas znajdzie. Jeśli jednak chcemy to odrobinę przyspieszyć, zastanówmy się przez chwilę co tak naprawdę nas interesuje? Czy jest to sztuka, ręczne robótki, gdy komputerowe, książki itd.? Wystarczy zadawać sobie przy każdej z tych rzeczy pytanie czy to lubię?. W efekcie szybko odkryjesz, że jest sporo rzeczy, które tak naprawdę cię interesują., kolejnym krokiem jest jednak oddzielenie tych bardziej istotnych, od mniej istotnych.

Tutaj znowu przydatne będą pytania

Zacznijmy od pierwszego: wolisz zajęcia w środku, czy też na zewnątrz? Jest to ogromna różnica, gdyż niektórych rzeczy nie można wykonywać w domu i odwrotnie. Odpowiedź w dużym stopniu zależy od Twojego temperamentu i znacznie przybliży Ci do właściwej odpowiedzi. Idźmy dalej: warto zadać sobie kolejne pytanie, czy jest coś co muszę zrobić, a jest zarazem dość przyjemne dla mnie? Jeśli tak to prawdopodobnie masz pretendenta do dalszych poszukiwań i przemyśleń. Jeśli nie, to nie poddawaj się codzienne sytuacje mogą podsunąć Ci nowe ciekawe rozwiązania, wszystko zależy tylko od tego jak się do nich zabierzesz i co postanowisz z nich wyciągnąć. Warto tez pomyśleć nad jeszcze jednym aspektem, czy chcesz dzielić to hobby z kimś, czy też brać w nim udział samodzielnie? Ma to duże znaczenie, gdyż praca z inną osobą daje nowe możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *