wypadanie-włosów3

Jak wygląda leczenie wypadających włosów u trychologa?

Zdrowie

W ostatnich latach medycyna poczyniła ogromne postępy w leczeniu wypadania włosów. Wraz z postępem leków oraz zabiegów chirurgicznych, wypadanie włosów nie jest już postrzegane jako zło konieczne. Możliwe jest zatrzymanie wypadania włosów i doprowadzenie do ich odrastania. Na początku warto jednak znaleźć przyczynę naszego problemu. Według specjalistów (https://medmix.pl/trycholog/), na wypadanie włosów może mieć wpływ wiele czynników (również i tych niezależnych od naszego trybu życia).

Oto najczęściej wymieniane przyczyny wypadania włosów:

– Brak równowagi hormonalnej – problem ten dotyczy głównie kobiet (zwłaszcza w okresie ciąży oraz po porodzie). Wypadanie włosów może być również spowodowane chorobą tarczycy. Warto skorzystać z pomocy trychologa, który współpracuje z endokrynologiem. W ten sposób będziemy mogli szybciej określić przyczynę naszej dolegliwości.

– Dieta niskobiałkowa – brak wystarczającej ilości składników odżywczych (zwłaszcza białka), może powodować wypadanie włosów. Białko jest budulcem włosów, ponieważ włosy składają się głównie z białka zwanego keratyną.

– Stres – istnieje silny związek między umysłem a ciałem, a silny stres może przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów.

– Działanie temperatury – częste używanie prostownicy może spowodować łamliwość i osłabienie włosów, a to z kolei prowadzi do ich wypadania.

Jak wygląda leczenie u trychologa?

Specjalista od chorób włosów zajmuje się głównie problemami z wypadaniem włosów, łupieżem oraz łojotokiem. Trycholog bada także zmiany na skórze głowy. Pacjenci najczęściej decydują się na wizytę u trychologa wtedy, gdy nie są wstanie poradzić sobie z problemem domowymi sposobami. To błąd, ponieważ im szybsza reakcja i podjęcie leczenia u specjalisty, tym szybsze i trwalsze rezultaty możemy uzyskać.

Podczas pierwszej wizyty trycholog przeprowadza wywiad lekarski oraz bada skórę głowy. Może się okazać, że pacjent zostanie skierowany przez trychologa na inne badania. Problemy z wypadaniem włosów czy łupieżem, mogą być bowiem związane z innymi chorobami naszego organizmu. Po otrzymaniu wyników badań, specjalista zaproponuje skuteczną terapię, mającą na celu trwałe rozwiązanie problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *