body niemowlęce

Body niemowlęce, czyli powrót do praktycznych rozwiązań

Zakupy

Dziecięca moda rzadko kiedy bywa funkcjonalna, a ubranka dla dzieci produkowane są raczej w oparciu o efekt wizualny a nie praktyczny. Dlatego rodzicom, którzy zamiast kolorów i pstrokacizny wolą po prostu łatwo, szybko i wygodnie ubierać swoje dzieci, poleca się body niemowlęce. To ten typ stroju, który sprawdzi się w każdej sytuacji ze względu na swoją uniwersalność, a dzięki różnorodności wzorów i kolorów zaspokoi estetyczne pragnienia najbardziej wymagających rodziców.

Czym są body dla niemowląt?

Body to rodzaj stroju dla małych dzieci, który pozbawiony jest nogawek oraz w większości przypadków długich rękawów. Nie ma również zapięć klasycznych na zamek błyskawiczny czy guziki, za to wyposażony jest w wygodne napy zapinane poprzez kliknięcie. Body niemowlęce charakteryzuje się wysoką uniwersalnością pod względem praktycznym. Widać to na przykładzie jego wykorzystania: może być samodzielnym i przy tym bardzo estetycznym ubiorem na cieplejszą pogodę, ale równie dobrze można go zastosować jako bazę pod inne ubranka na wypadek chłodniejszych dni. Dzięki temu, że body dla niemowląt świętują obecnie swój renesans i są najbardziej popularnym ubiorem dla dzieci, na rynku dostępnych jest mnóstwo przeróżnych modeli.

Nowoczesność czy praktyczność?

Sama idea dziecięcego body nie jest nowa, ale ma już kilka dekad. Przez jakiś czas jednak była zupełnie zapomniana, a zamiast body popularnością cieszyły się chociażby klasyczne pajacyki. Współcześnie ten typ ubrania znów wraca do łask, tyle że pod nieco zmienioną formą. Guziki, w które wyposażone były starsze modele, zostały zastąpione praktyczniejszymi napami. Nieznacznie zmienił się też krój tego ubranka: zupełnie zrezygnowano z nogawek, rękawki zaś ograniczono do trzech czwartych długości lub także zlikwidowano. Nowoczesne modele body dla niemowląt wyróżniają się więc nie tylko dużą funkcjonalnością, łatwością przebierania dziecka czy znacznym ułatwieniem dla samych rodziców. Są też ubraniem o wysokich standardach jakościowych, ponieważ najczęściej szyje się je z delikatnej i oddychającej bawełny, dlatego świetnie pasują do wrażliwej skóry niemowląt.

Napy – praktyczne zapięcia

Absolutnym fenomenem dzisiejszych modeli body niemowlęcych są napy. To najbardziej praktyczne i wygodne rozwiązanie kwestii zapięcia, jaką można było wymyślić. Napy mocno trzymają ze sobą obie części złączonego materiału nawet u najbardziej wiercącego się i ruchliwego maluszka, a jednocześnie dorosły nie ma problemu, aby je rozpiąć i przebrać dziecko. Jednak największym plusem jest ich umiejscowienie na ubranku. Klasyczna wersja przewiduje napy na kroczu, wzdłuż body lub przy szyi. Nowoczesne modele wykorzystują te rozwiązania ale proponują też własne, np. body rozpinane z przodu, na plecach lub na ramionach (w przypadku dłuższych rękawów). Niezależnie od tego, który rodzaj się wybierze, można być natomiast pewnym, że przebieranie dziecka będzie łatwiejsze i bardziej komfortowe dla obu stron.

Rodzaje body niemowlęcych

O popularności body dla niemowląt świadczy nie tylko to, że są sprzedawane w milionach egzemplarzy na całym świecie, ale również ogromna różnorodność wzorów, kolorów, modeli i rodzajów. Body to dzisiaj już nie tylko klasyka, czyli strój bez nogawek i z krótkimi rękawkami. Wyróżnia się też zupełnie inne modele, w tym głównie:

– body z długim rękawem, które można założyć zimą pod bluzkę albo sweterek dziecka,

– rampersy, czyli body typowo letnie, bez których nie sposób się obejść z upalne dni,

– body z kołnierzykiem świetnie sprawdzające się zwłaszcza u chłopców jako elegancki i stylowy strój na różne okazje,

– body a’la sukienka, które wyróżnia brak nogawek zastąpiony wszytą w ubranie spódniczką.

Oprócz tego na rynku jest mnóstwo modeli tematycznych, np. z nadrukami czy wzorami pochodzącymi z bajek, kreskówek lub będących po prostu cytatami lub śmiesznymi napisami. Takie modele służą w głównej mierze dorosłym, którzy rozumieją ich przekaz, ale i dla dziecka mogą stanowić w przyszłością ciekawą pamiątkę, gdy zostaną utrwalone na zdjęciu albo filmie. Dodatkowo bardzo ładnie i estetycznie się prezentują, co nie pozostaje bez wpływu na odbiór całego wyglądu dziecka.

Uznanie samych rodziców

W środowisku rodzicielskim body cieszą się bardzo dużą popularnością. W szczególności ich zalety podkreślają młodzi rodzice, dla których to pierwsze dziecko i którzy bardzo wiele czynności, w tym przebieranie i ubieranie maluszka, wykonują z ogromną delikatnością i obawą. Body dla niemowląt doceniane są też za wiele innych rzeczy, nie tylko za łatwość ich zakładania i ściągania. Są bardzo funkcjonalne przy zmianie pieluszki albo pampersa, a do tego pasują na dosłownie każdą okoliczność. Ich wygląd jest na tyle uniwersalny, że można je zakładać na dwór i do pomieszczeń; pozwalać dziecku w nich chodzić, raczkować i nawet spać. Rodzice cenią sobie proste rozwiązania, a takie właśnie oferują body dla niemowląt: uniwersalizm, praktyczność, wygodę. To świetna opcja nawet dla tych rodziców, którzy mają już doświadczenie w wychowywaniu gromadki dzieci, ale po prostu cenią sobie komfort i łatwość w ich ubieraniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *