porządek w biurze

4 wskazówki dotyczące utrzymania porządku w biurze

Porady

Nigdy nie należy oceniać książki po okładce, ale trudno jest nie zwrócić uwagi na bałagan panujący w biurze. To właśnie biuro jest często pierwszą rzeczą, którą zobaczy Twój potencjalny klient. Czekając na wizytę, bez wątpienia będzie formułował opinię o Twojej firmie na podstawie tego, co ma przed oczami. Przytulne pomieszczenie biurowe pomoże sprawić, że Twoja firma zrobi pozytywne pierwsze wrażenie na odwiedzających klientach i kontrahentach, a także na potencjalnych pracownikach. Jeśli wnętrze Twojej siedziby nie wygląda zachęcają, koniecznie sprawdź nasze kilka pomysłów na to jak sprawić aby biuro wyglądało jak najlepiej.

1. Zrób miejsce

Zagracona i zatłoczona przestrzeń nie uspokoi gości. Zamiast tego ciasna przestrzeń odbije się negatywnie na Twojej firmie, wskazując, że Twoja przestrzeń jest ograniczona, a Twoja firma może być zdezorganizowana. Chociaż niewiele małych i średnich firm dysponuje budżetem na duże i eleganckie biuro, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć aby sprawić, by pomieszczenie wydawało się większe. Jednym z nich jest pozbycie się bałaganu. Jeśli Twoje biuro pełni również rolę miejsce na dokumenty czy akcesoria biznesowe, znajdź alternatywną lokalizację lub ukryte miejsce na tego typu rzeczy.

2. Pozbądź się nieprzyjemnych zapachów

Jeśli lokal ma otwarty aneks kuchenny, nieuniknione jest to, że do recepcji dotrą zapachy przygotowywanego jedzenia. Staraj się to ograniczać, ponieważ zapachy mogą silnie wpłynąć na pierwsze wrażenie odwiedzającego.

3. Skoncentruj się na podłodze

Przez biuro bardzo często przewija się dużo osób odwiedzających oraz pracowników. Może to oznaczać, że dywan lub podłoga wymaga częstszego odkurzania, zamiatania lub wycierania. Upewnij się, że przy wejściu do lokalu znajduje się wycieraczka do butów. Pozwoli to na ograniczenie roznoszenia niechcianych zabrudzeń po podłodze i dywanach/wykładzinach.

4. Wynajmij firmę sprzątającą

Firma sprzątająca Warszawa to sposób na to aby utrzymywać idealny porządek w biurze. Jest to doskonały wybór dla osób, które nie maja czasu, umiejętności bądź ochoty na sprzątanie. Firma sprzątająca zrobi wszystko za Ciebie, a Ty będziesz mógł zająć się swoimi obowiązkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *