ubranka dla niemowląt 1

Ubranka niemowlęce po wyjściu ze szpitala – co kupić?

Zakupy

Każda młoda mama przygotowując się do porodu w szpitalu dostaje listę niezbędnych rzeczy, które musi tam ze sobą zabrać. To przede wszystkim kosmetyki, artykuły higieniczne oraz ubranka dla noworodka. O ile jednak skompletowanie takiej wyprawki odbywa się wedle ustalonej listy, o tyle schody zaczynają się trochę później. Po wyjściu ze szpitala, gdy noworodek rośnie i staje się niemowlakiem, podstawowa wyprawka staje się powoli bezużyteczna, a samo dziecko wyrasta z kupionych rzeczy. Wtedy trzeba ją uzupełnić o nowe ubranka w większym rozmiarze. Na co postawić? Jakie rodzaje strojów dla maluszków wybrać? Gdzie kupować i jakim markom zaufać?

Pytań jest wiele, ale odpowiedź na nie… tylko jedna

Ubranka niemowlęce należy wybierać i kupować w taki sposób, aby były one komfortowe i bezpieczne dla dziecka. Owszem, wygoda rodziców też ma znaczenie, zwłaszcza w przypadku praktycznego systemu zapięciowego pomagającego w zakładaniu takich ubranek. Jednak to przede wszystkim dobro dziecka jest tu na pierwszym miejscu. Dlatego kompletując garderobę „powyprawkową” warto skupić się na strojach uniwersalnych i funkcjonalnych. Będą to między innymi wiecznie popularne pajacyki oraz pokrewne im body dla niemowląt, które są niezawodne w przypadku aktywnych, ruchliwych malców. Należy wyposażyć dziecko także w przewiewne śpioszki, a w przypadku garderoby na lato również w rampersy.

Nie zaszkodzi kupić też cieplejszego kombinezonu już na jesień – w zimę jest on wręcz obowiązkowy nawet jeśli dziecko nie będzie przebywało na dworze

Wybierając ubranka niemowlęce, czy to dla własnego dziecka czy na prezent, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania: rodzaj szwów, metkę, strukturę materiału. Nie bez znaczenia pozostaje też sposób zapinania np. pajacyków czy bodziaków. Dzieci mają bardzo wrażliwą skórę, a ubranka przylegają do niej bezpośrednio i mogą powodować podrażnienia. Aby ich uniknąć, lepiej zainwestować w garderobę od sprawdzonego i zaufanego producenta, która wykonana będzie z miękkiej, elastycznej bawełny i zapewni maksimum komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *