Wycieczki w estońskim klimacie

Wypoczynek

Estonia to jedno z najpiękniejszych miejsc, gdzie warto pojechać na wycieczkę. Wiele biur podróży odkryło wielki potencjał w tym kraju, które powstało dopiero pod koniec pierwszej wojny światowej. Może Estonia nie ma tak długiej historii, jak chociażby Polska, jednak czas spędzony tam na wycieczce na pewno wart jest uwagi. W szczególności, że ten kraj jest mały i tak naprawdę nie potrzeba wiele czasu, aby poznać wszystkie, główne atrakcje, jakie można tam znaleźć bez najmniejszego problemu.

Zwiedzanie można zacząć od Kuressaare

Uznawany za jeden z najważniejszych estońskich kurtorów przyciąga wszystkich turystów pięknymi i kolorowymi kamieniczkami. Jeżeli ktoś jest zakochany w wąskich uliczkach, to doskonale odnajdzie się w tym mieście, ponieważ jest ich tutaj bardzo dużo. Bez dobrego przewodnika lub nowoczesnej nawigacji bardzo łatwo można się tutaj zagubić. Największą ozdobą tego miasta jest jednak zamek biskupi. Jest to najlepiej zachowana średniowieczna forteca w państwach nadbałtyckich. Będąc w tym mieście należy również zobaczyć kościół św. Wawrzyńca. Tartu to kolejne miasto, które powinno znaleźć się na liście do odwiedzenia. To drugie co do wielkości miasto Estonii: https://www.kresy.com/osw,ryga—–tallin—wycieczki-do-lotwy-i-estonii,84, gdzie znaleźć można charakterystyczne, klasycystyczne kamienice z czerwonymi i błękitnymi dachami, które otaczają plac Ratuszowy. Oprócz tego w tym mieście należy również zobaczyć Krzywą Wieżę, kościół św. Jana oraz Most Diabelski.

Do Haapsalu warto przyjechać w celach zdrowotnych. W końcu jest to jedna z najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych, gdzie przebywał nawet znany kompozytor Piotr Czajkowski. Oprócz zdrowotnych właściwości, miasto to może się pochwalić wspaniałymi zabytkami. Zalicza się do nich najdłuższy w Europie drewniany dworzec kolejowy, plac Ratuszowy otoczony tradycyjnymi drewnianymi domami oraz pochodzący z XIII wieku zamek biskupi. Wycieczki Estonia dają możliwość odwiedzenia wielu wspaniałych miejsc. Może nie jest to duże państwo, jednak zachwyca swoim urokiem i niesamowitym klimatem, którego próżno szukać w innym, europejskim kraju. Kto nie zna Estonii powinien jak najszybciej to nadrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *