zdrowa herbatka

Korzyści zdrowotne wynikające z codziennego picia zdrowej herbaty

Zdrowie

Naukowcy od wielu lat badają korzyści zdrowotne wynikające z picia herbaty. Powszechnie wiadomo, że napoje zawierające kofeinę zwiększają czujność i poprawiają funkcjonowanie mózgu. Herbata dietetyczna Herbalife Centrum jest jednym z najzdrowszych napojów na świecie, które zawierają kofeinę.

Zdrowa herbata stosowana była od zarania dziejów jako naturalny sposób leczenia bólów głowy, bezsenności, lęków, depresji, problemów żołądkowych i wrzodów. Kultura azjatycka od wieków zna korzyści zdrowotne wynikające z picia herbaty ziołowej. Jednak dopiero na początku XX wieku korzyści płynące z picia ziołowej herbaty zaczęły być badane w społeczności naukowej. Odkryto wtedy, że niektóre związki zawarte w liściach krzewu herbacianego są w stanie wytwarzać przeciwutleniacze, które mogą pomóc chronić nasz organizm przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Przeciwutleniacze mogą również zapobiegać wystąpieniu chorób, takich jak rak.

Istnieją dwa główne rodzaje liści herbaty ziołowej

Są to czarne i białe liście herbaty. Oba te rodzaje herbat mają różne właściwości, ale stały się tak popularne ponieważ świetnie smakują i są bardzo łatwe w przygotowaniu. Jedną z głównych różnic między nimi jest sposób ich przetwarzania.

Jeśli jesteś sportowcem lub regularnie ćwiczysz, możesz przestawić się na jeden z innych rodzajów herbat ziołowych, które zawierają mniej kofeiny

Jeśli jednak nie robisz nic forsownego, powinieneś trzymać się czarnych herbat. Białe herbaty zawierają łagodniejszy poziom kofeiny. Ponadto biała herbata zwykle nie zawiera liści jaśminu, który można znaleźć w czarnych herbatach zawierających duże ilości kofeiny.

Zielona herbata zawiera przeciwutleniacze zwane flawonoidami i polifenolami

Uważa się, że te dwie substancje chemiczne mają wiele korzyści zdrowotnych. Jedną z wielu korzyści zdrowotnych zielonej herbaty jest jej zdolność do zapobiegania utlenianiu złego cholesterolu we krwi. W wyniku utleniania wzrasta poziom złego cholesterolu, co może powodować miażdżycę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *