ulotki5

Ekspresowy druk: usługa na ostatnią chwilę

Biznes

Świadczone przez drukarnie usługi zwykle dotyczą projektów profesjonalnych: firmowych druków reklamowych, wizytówek, ulotek, kalendarzy czy notesów. Popularnością cieszy się na przykład druk gazetek reklamowych dla sklepów czy plakatów albo teczek ofertowych. Takie projekty są starannie przygotowywane przez grafików, a proces ten nierzadko trwa nawet kilka dni, zanim gotowy projekt trafi do drukarni. Co jednak w sytuacji, gdy potrzebujemy wydruku „na już”? Czy istnieje coś takiego jak ekspresowy druk wykonywany od ręki?

Ostatnia deska ratunku

Usługa ekspresowego druku świadczona jest w każdej profesjonalnej drukarni jak na przykład K2 Print i nierzadko okazuje się dla klientów ostatnią deską ratunku. Warunkami jej realizacji jest opłacenie zamówienia do określonej godziny – wtedy drukarnia daje gwarancję, że zostanie ono wysłane do klienta jeszcze tego samego dnia. W praktyce oznacza to więc, że gotowy projekt może trafić do niego już w następny dzień roboczy i to bez konieczności wychodzenia przez klienta z domu. Taka błyskawiczna usługa jest bardzo przydatna w wielu podbramkowych sytuacjach i najczęściej korzystają z niej firmy marketingowe oraz eventowe.

Co można „szybko” wydrukować?

Ze względu na swoją specyfikę, usługa ekspresowego druku obejmuje tylko niewielki fragment całościowej oferty, jaką ma drukarnia. Nie zamówimy tym sposobem banerów, roll-upów, papeterii firmowej czy wizytówek. Możemy za to wykorzystać taki druk, aby wykonać:

– klasyczne ulotki reklamowe

– spersonalizowane dyplomy

– plakaty o różnym formacie i w różnej ilości

W przypadku osób prywatnych (składających zamówienia indywidualnie) bardzo często do powyższej listy dochodzi również druk wszelkiego rodzaju prac dyplomowych i zaliczeniowych. Dostępność takiego druku w dużej mierze zależy jednak od profilu działalności drukarni, ponieważ nie wszystkie zajmują się obsługą prywatnych i pojedynczych zamówień.

Szybko, ale i drożej

Błyskawiczny czas realizacji, jaką charakteryzuje się ekspresowy druk ulotek, ma jednak swoją cenę. Jest ona wyższa od tej, jaką trzeba zapłacić przy standardowym trybie zamówienia, ale nie są to aż tak diametralne różnice. Zwykle różnica cenowa nie przekracza 10% wartości, co oznacza, że zwykle za dopłatą zaledwie kilku złotych można liczyć na natychmiastową realizację i szybką wysyłkę projektu. Dodatkowo cena zwykle nawet spada w przypadku zamówień hurtowych – im więcej zamawiamy i im większe ilości ulotek czy plakatów, tym po prostu mniej zapłacimy nawet przy ekspresowym druku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *