strona na wordpress

Prowadzisz stronę internetową na WordPress? Sprawdź o czym powinieneś pamiętać!

Porady

Czy pamiętasz, kiedy po raz pierwszy zainstalowałeś WordPress na swojej stronie? Wtyczki były niepotrzebne, a witryna miała niesamowitą prędkość ładowania. Wraz z rozwojem witryny łatwo jest jednak gromadzić bałagan. Może to wpłynąć na wydajność Twojej witryny WordPress. Nie chcesz, aby dziesiątki wtyczek i ciężkie motywy były powodem, dla którego nie zajmujesz wysokiego miejsca w SERP? Marzysz, aby Twoja witryna WordPress działała poprawnie i spełniała wszystkie swoje funkcje? Pamiętaj o poniższych rzeczach.

Nie omijaj bieżących aktualizacji

Może nie jest to nowa wskazówka, którą słyszysz, ale jest jedną z najważniejszych. Musisz upewnić się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję WordPressa. To samo tyczy się wtyczek, które powinny być również aktualne. To jest coś, co nie wymaga wiedzy specjalisty i zajmuje niewielką ilość czasu.

Rób często kopie zapasowe

Musisz regularnie wykonywać kopie zapasowe, ale także sprawdzać czy działają. Twoja firma hostingowa może nie być odpowiedzialna za utratę ważnych plików. Dobrym sposobem będzie posiadanie dwóch oddzielnych kopii zapasowych w różnych środowiskach. Dzięki kopii zapasowej, w razie awarii nie będzie konieczne tworzenie stron internetowych na nowo.

Czyszczenie i optymalizacja bazy danych

Twoja baza danych będzie czysta i uporządkowana, gdy WordPress zostanie zainstalowany po raz pierwszy. Gdy zaczniesz dodawać różne funkcjonalności do witryny, baza danych zacznie gromadzić “śmieci”. Jeśli nie podejmiesz żadnych wysiłków, aby ją wyczyścić, kwestią czasu będzie to, zanim zaczniesz doświadczać wszelkiego rodzaju problemów. Istnieją wtyczki, które mogą pomóc w oczyszczeniu bazy danych, nawet jeśli nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie.

Uszkodzone linki wewnętrzne i zewnętrzne

Uszkodzone linki nie tylko wpłyną na wrażenia użytkownika, ale mogą wpłynąć również na Twoje efekty SEO. Istnieją narzędzia, które mogą zautomatyzować proces wyszukiwania i naprawiania uszkodzonych linków. Warto skorzystać z nich i od czasu do czasu zrobić przegląd uszkodzonych linków (broken links) w swojej witrynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *