like a dragon

Like A Dragon: Ishin – gra na którą warto poświęcić trochę czasu

Lifestyle

Będąc na TwitchConie 2022, chodzenie po parkiecie zaprowadziło mnie do stoiska SEGA, które pozwoliło mi zagrać w kilka gier, w tym Like A Dragon: Ishin!, czyli remaster spin-offu z ery PlayStation 3.

Zmiana nazwy z Yakuza na Like A Dragon wynika z nazwy studia, Ryu Ga Gotoku, co oznacza Like A Dragon. To nowa zmiana i przyszłość serii, ale gry zasadniczo pozostaną takie same.

To, co mogłem zagrać, to mały fragment gry, który dał mi szansę wypróbowania niektórych mechanik z tego tytułu, który nigdy wcześniej nie był wydany na Zachodzie. Iszin! to spin-off głównej serii Like A Dragon, której akcja toczy się w erze Bakumatsu, ostatnich latach japońskiego okresu Edo, kiedy to samuraje przemierzali ulice.

W Like a Dragon: Ishin! wcielasz się w Sakamoto Ryomę

Plującego obrazem Kazumy Kiryu z głównej serii, który stara się pomścić zabitego przybranego ojca. Odbywający się w Kyo, fabularyzowanej wersji Kioto, Ryoma dołącza do Shinsengumi jako kapitan, aby pomóc zachować kontrolę nad szogunatem.

Nadal napotykasz wrogów, jak w innych, poprzednich grach Like A Dragon, a przebieg walki w Like a Dragon: Ishin! ma bardziej ten sam cel z włączeniem stylów „walki” mieczem i pistoletem. Specjalne ruchy i karty wsparcia pomagają w walce z bandytami i bandytami, z którymi się spotkasz. Walka toczy się z szalonymi, ponadprzeciętnymi ruchami i umiejętnościami, które są podstawą serii Like A Dragon.

Poza tym, że jest podobny do poprzednich gier, z relatywnie zamkniętą historią, największą i najbardziej oczywistą poprawą w Like a Dragon: Ishin! jest grafika i wyglądają po prostu niesamowicie. Poprawiona liczba klatek na sekundę, tekstury i interfejs użytkownika z nowymi animacjami należą do największych zmian i są jak najbardziej mile widziane, zwłaszcza w porównaniu z oryginalną wersją na PS3.

Wraz ze zmianą na silnik Unreal Engine 4 mimika twarzy postaci w grze i przerywnikach filmowych stała się bardziej realistyczna

Nawet w przypadku oświetlenia, brudu, odzieży, a nawet broni wszystko jest tak szczegółowe, że będzie wyglądać, jakbyś został przeniesiony w przeszłość.

Sceneria i budynki, w których walczysz lub poza nimi, również mają atmosferę, która dodaje nowy element, który gra na PS3 była bliska osiągnięcia. Niektóre współczesne remastery dodają więcej przedmiotów do świata lub poziomów, które przerabiają, prawie nie pozostawiając duszy, ale ta gra i małe elementy, w które ostatnio grałem po powrocie do domu, grając w Ishin! na moim PS3 jest to najbezpieczniejszy wybór na oryginalne wrażenia.

Interfejs ekranowy jest bliższy nowoczesnym głównym grom, które wykorzystują minimapę w prawym dolnym rogu, pasek zdrowia w lewym górnym rogu i wsparcie w lewym dolnym rogu. Jest czysty i stylizowany na bardziej nowoczesny zamiast starszego archaicznego pierwszego uruchomienia. Świetnie się bawiłem, tnąc i strzelając do wrogów na stoisku i robi to wrażenie – i żałuję, że nie mogę teraz grać o wiele więcej.

Ostatecznie moja sesja gry z Like a Dragon: Ishin! na stoisku było krótkie, ale nadal bardzo zabawne i sprawia, że ​​żałuję, że nie mogę przejść przez inne gry trochę więcej w czasie przestoju.

Pierwsze wrażenia z Like a Dragon: Ishin! były niesamowite, a nawet powrót do domu, aby wypróbować to, w co grałem w domu, był jeszcze bardziej procesem uczenia się. Gra ma znacznie więcej do zaoferowania, gdy zostanie wydana w lutym 2023 r. Nie, czekamy na remaster Like A Dragon Dead Souls.

Like a Dragon: Ishin! zadebiutuje 21 lutego 2023 roku na komputerach z systemem Windows (pobierz na CCYA.FR), Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *