Ekologiczne słomki do napojów – dlaczego warto wybrać właśnie słomki z papieru?

Porady

Dlaczego to właśnie ekologiczne słomki z papieru są lepszym rozwiązaniem? Z takim dylematem zmaga się całkiem sporo osób. Ty również? W takim razie koniecznie poznaj nasze powody, dla których wybór słomki papierowej jest lepszy niż plastikowej.

Słomki z papieru szybciej się rozkładają

Najważniejszym argumentem przemawiającym na korzyść słomek z papieru jest fakt, że szybciej się one rozkładają. Słomki z plastiku, które trafiają na wysypiska śmieci lub do oceanu, morza, czy innego akwenu wodnego, potrzebują kilku lat na to, by zacząć się rozkładać. Osób korzystających z plastikowych słomek jest bardzo wiele, w końcu to one sprawiają, że każdy napój wygląda ładniej i łatwiej się go spożywa. Tylko nie zwracamy uwagi na to, że przez te właśnie słomki nasze środowisko tonie w trudnych do rozłożenia śmieciach. Z kolei papierowa wersja słomki potrzebuje o wiele mniej czasu do rozkładu. Czas jest tutaj liczony w dniach lub miesiącach, wszystko zależy od tego, gdzie dana słomka się znajdzie.

Duży krok w walce o środowisko

Nie da się ukryć, że zamiana słomek z plastiku na papierowe wersje to duży krok w walce o dobro naszego środowiska naturalnego. Dzięki temu mamy szansę uchronić swoją planetę nie tylko przed śmieciami, ale też przed szkodliwych wpływem plastiku. Dlatego, jeśli nie potrafimy zrezygnować ze słomek, to wybierajmy te papierowe.

Słomki z papieru są atrakcyjne

Każdy, kto chociaż raz miał do czynienia ze słomkami z papieru, zgodzi się ze mną, że są one atrakcyjne wizualnie. Dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, więc każdy znajdzie wśród nich swoje ulubione odcienie. To jednak nie wszystko, producenci starają się dotrzeć do jak największego grona odbiorców, dlatego na rynek wprowadzają słomki w różnych wariantach, w tym np. dedykowane dzieciom, czy nastolatkom. Wystarczy dobrze poszukać, a każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Tak naprawdę, powodów, dla których warto sięgnąć po słomki z papieru znajdzie się o wiele więcej. Są tanie, dobrze wykonane i świetnie sprawdzają się w zestawie z różnego typu napojami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *